Jak wybrać kostkę brukową

  • 11.04.2019, 14:30 (aktualizacja 12.04.2019, 10:47)
Jak wybrać kostkę brukową
Podjazd, podest, ścieżka od furtki do drzwi, ścieżki prowadzące do ogrodu, a także taras to wizytówki naszej posiadłości, warto więc zadbać o ładne podwórko. Wybór kolorów i wzorów kostki brukowej wbrew pozorom nie jest taki prosty. Aby posesja wyglądała estetycznie, należy wystrzegać się błędów przy jej doborze. Jakich? Katarzyna Kozanecka, specjalista ds. aranżacji projektowych POZBRUK, przygotowała kilka praktycznych porad dotyczących wyboru kostki brukowej.

Przed zakupem kostki brukowej warto zastanowić się nad jej kolorem. Powinien on współgrać z otoczeniem. Kostkę najlepiej dobierać pod kolor elewacji budynku, dachu lub innego dominującego w otoczeniu elementu, tak aby wszystkie barwy łączyły się w spójną całość. Zróżnicowana kolorystyka kostki brukowej dostępnej w ofercie POZBRUK daje możliwość idealnego dopasowania produktów do naszej posesji.

Spore znaczenie ma wielkość przestrzeni, którą dysponujemy. Na dużych powierzchniach można rozważyć zaprojektowanie graficznych wzorów z kostki brukowej. Wzbogacają one kompozycję i urozmaicą przestrzeń. Aby jednak uniknąć przesytu, warto postawić na proste wzory i ograniczyć się do trzech kolorów kostki. Z kolei na małych płaszczyznach lepiej wygląda kostka brukowa w maksymalnie dwóch kolorach, z czego jeden kolor jest dominujący, a drugi pełni funkcję dopełniającą.

Nawierzchnia wokół domu to inwestycja na lata, dlatego warto wybrać rozwiązania uniwersalne, niekoniecznie kierując się najmodniejszym w tym sezonie motywem. Uniwersalne, stonowane wzory będą zawsze atrakcyjne. Jeśli nie jesteśmy pewni, jak powinien wyglądać nasz ogród i podjazd, warto skorzystać z pomocy architekta krajobrazu, który pomoże nam w doborze kolorystyki, jak również zaplanuje odpowiednie połączenia kostek pod względem faktury i kształtów.

Do produkcji kostki brukowej wykorzystywane są składniki naturalne, których barwa podlega zmianom, dlatego czasami mogą się pojawiać niewielkie różnice w natężeniu koloru poszczególnych elementów. Przy brukowaniu zawsze należy mieszać kostkę z różnych palet (tzw. zasada trzech palet). W ten sposób unika się wielkopowierzchniowych różnic w odcieniach koloru nawierzchni.

Grubość kostki również ma znaczenie. Grubość kostki powinno się dobierać w zależności od natężenia ruchu, jaki będzie się po niej odbywał. Cieńsze kostki – grubości 4 cm – nadają się na tarasy, ścieżki i placyki, przeznaczone tylko dla ruchu pieszego. Na podjazd do garażu warto wybrać kostkę grubości min. 6 cm.

Oferowane przez firmę POZBRUK kostki brukowe łączą w sobie niezwykłą estetykę oraz funkcjonalność, co daje nieograniczone możliwości projektowe. Szeroki asortyment produktów pozwala nie tylko na tworzenie zróżnicowanych nawierzchni przydomowych, ścieżek i podjazdów, ale i na tworzenie aranżacji ogrodowych.

źródło; POZBRUK

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe