Cegła i zaprawa SOPRO. Duet doskonały.

  • 09.06.2019, 23:12
Cegła i zaprawa SOPRO. Duet doskonały.
Mody się zmieniają, style architektoniczne ewoluują, kreatywność projektantów rośnie, a elewacje klinkierowe i te z cegieł ręcznie formowanych od lat święcą triumfy popularności. Zanim zdecydujemy się na to efektowne i trwałe rozwiązanie, musimy pamiętać, że ich murowanie wymaga właściwej staranności – od umiejętności wykonawców oraz jakości użytych zapraw i cegieł zależy efekt finalny i trwała estetyka wykonanych elementów. Podczas tak wymagających realizacji warto postawić na rodzinę zapraw Sopro KMT, która stworzy z klinkierem naprawdę efektowny i zgrany duet!

Rodzina zapraw Sopro KMT stanowi idealne dopełnienie nowoczesnych elewacji – zarówno w kontekście trwałości, jak i estetyki. Zaprawy te wyróżnia wysoka odporność na warunki atmosferyczne oraz zmienne cykle zamrażania i rozmrażania, zdolność do przepuszczania pary wodnej, a także elastyczność, dzięki której nie dochodzi do powstawania rys skurczowych. Specjalnie wyselekcjonowane frakcje kruszywa zapewniają doskonałe przyleganie zaprawy do cegły, zaś wysoka zawartość trasu reńskiego sprawia, że spoina naturalnie broni się przed wszelkiego rodzaju wykwitami wapiennymi i solnymi, a także stanowi barierę dla rozwoju mikroorganizmów. Dodatkowo, materiał ten jest łatwy i szybki w przygotowaniu – zaprawa po wymieszaniu z wodą jest od razu gotowa do użycia.

Zaprawa Sopro KMT przeznaczona jest do murowania oraz fugowania wszelkich elementów budowlanych i dekoracyjnych wykonanych z cegieł klinkierowych o maksymalnej nasiąkliwości do 10%. Sprawdzi się więc w przypadku murowania ścian konstrukcyjnych i fundamentowych, obiektów inżynieryjnych oraz małej architektury.

W przypadku wykonywania ścian elewacyjnych lub innych elementów murowanych z cegły ręcznie formowanej, która wykazuje zazwyczaj większą wrażliwość na warunki atmosferyczne, należy zastosować zaprawę Sopro KMT Plus. Jest to zaprawa dedykowana cegłom, których deklarowana nasiąkliwość wynosi od 8 do nawet kilkunastu procent.

Obie ww. zaprawy charakteryzują się wytrzymałością na ściskanie w klasie M10 (zgodnie z normą PN-EN 998-2) oraz niską zawartością chromianów zg. z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

Szeroki wachlarz wzorów, barw i faktur cegieł z jednej strony pozwala na tworzenie dowolnych kreacji architektonicznych, z drugiej wymaga od producentów chemii budowlanej ciągłego śledzenia trendów wzorniczych i kolorystycznych. Wychodząc naprzeciw wymaganiom oraz wyobraźni projektantów i inwestorów, zaprawy Sopro KMT oferują wachlarz barw, wśród których znajdziemy zarówno klasyczne szarości i popularne brązy, jak również delikatne beże czy ponadczasową alabastrową biel.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe